Right menu


Aktualnie znajdujesz się: Strona główna >> Serwis informacyjny >> Aktualności >> Napad na kantor

Napad na kantor

22 Grudnia 2010 - KPP Słubice

 

W piątek, 17 grudnia br., o godz. 13:30 dyżurny w Słubicach otrzymał informację, że na terenie powiatu świebodzińskiego miał miejsce napad na kantor wymiany walut. Sprawca posługujący się przedmiotem przypominającym broń dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie około 20 tys. Euro.

 

 

 

Z przekazanych informacji wynikało, że sprawca ucieka samochodem typu Bus, koloru czerwonego, w kierunku przejścia granicznego w Świecku. Natychmiast zarządzono blokadę drogi krajowej nr 2, jednakże uciekający sprawca nie zatrzymał się na pierwszym z posterunków blokadowych i - usiłując potrącić policjantów - kontynuował ucieczkę w kierunku wsi Biskupice Nowe. Policjanci podjęli pościg za uciekającym pojazdem. Zarządzono także blokadę drogi wojewódzkiej nr 134. O godzinie 14:30 uciekający pojazd ponownie nie zatrzymał się na sygnał policjantów i najechał na rozciągniętą kolczatkę drogową. Samochód został unieruchomiony, a policjanci dokonali zatrzymania przestępcy.

To były… tylko ćwiczenia! Ćwiczenia dowódczo-sztabowe przeprowadzone przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Słubicach, których celem było wypracowanie odpowiednich metod współdziałania, w przypadku wystąpienia zdarzeń terrorystycznych i innych zagrożeń.