Oddaj serce pod choinkę! Honorowa zbiórka krwi pod słubicką komendą - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Oddaj serce pod choinkę! Honorowa zbiórka krwi pod słubicką komendą

Data publikacji 19.12.2019

„Oddaj serce pod choinkę!” - pod takim hasłem odbyła się zbiórka krwi przed budynkiem słubickiej komendy Policji. Policjanci oraz mieszkańcy powiatu słubickiego jak zwykle chętnie podzielili się z potrzebującymi najcenniejszym darem życia - własną krwią. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego życiodajnego płynu. Pamiętajmy, że krew jest bezcennym darem ratującym życie i zdrowie ludzkie.

Funkcjonariusze podczas codziennej służby spotykają się z sytuacjami, w których zagrożone jest ludzkie życie. Bardzo często pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. Liczy się wtedy każda minuta, by uratować ich życie. Często potrzebna jest krew, która jest  jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Funkcjonariusze mając tego świadomość cyklicznie współorganizują oraz uczestniczą w akcjach  honorowego krwiodawstwa. Tak było też i w czwartek (19 grudnia). Przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Słubicach stanął specjalny Mobilny Punkt Poboru Krwi z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry, w którym w odpowiednich warunkach wszyscy chętni podzielić się życiodajnym płynem. Do akcji oprócz policjantów przyłączyło się  wielu mieszkańców powiatu słubickiego. Do punktu poboru krwi zgłosiło się 35 osób, od 27 dawców zebrano ponad 12 litrów krwi. Dzięki nim bank krwi wzbogacił się o kolejne litry tego jakże cennego leku.

Zbiórki krwi na parkingu Komendy Powiatowej Policji w Słubicach odbywają się cyklicznie. Kolejna zbiórka odbędzie się w lutym 2020r. 

Zachęcamy wszystkich do oddawania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.

Blisko 60 litrów krwi zebraliśmy w 2019 roku. Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

Czwartkowe przedsięwzięcie związane ze zbiórką krwi pod słubicką komendą Policji połączone było z  akcją „ Zarejestruj się w bazie dawców szpiku”. Wolontariusze zorganizowali rejestrację dla potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego.