Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Spotkania dzielnicowych z najmłodszymi

Data publikacji 18.10.2019

Policjanci kładą duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem najmłodszych mieszkańców powiatu słubickiego. Tym razem dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków z „Misia Uszatka” w Słubicach. Dzieci pod czujnym okiem policjantów uczyły się bezpiecznego poruszania po drodze. Spotkanie miało na celu podkreślenie poprawnego zachowania się w czasie drogi do i z przedszkola.

Policjanci przez cały rok prowadzą wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci. Każdego dnia spotykają się zarówno z uczniami w szkołach jak i z tymi najmłodszymi w przedszkolach, wpajając im podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Dzielnicowi tym razem odwiedzili przedszkolaków z „Misia Uszatka” w Słubicach. W ramach spotkania policjanci przypomnieli dzieciom jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w ruchu drogowym oraz jak bezpiecznie można zagrożeń tych uniknąć. Podali wskazówki jak się poruszać drogą, poboczem aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Mówili o potrzebie noszenia elementów odblaskowych i wskazali jak ważne jest ich noszenie zwłaszcza o zmroku i na drogach nieoświetlonych. Funkcjonariusze pokazali również w jaki sposób bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz omówili jak prawidłowo zachować się w innych niebezpiecznych miejscach. Ponadto policjanci opowiedzieli o codziennej pracy słubickich policjantów oraz zaprezentowali część sprzętu jaki mają do dyspozycji, wykorzystywany podczas służby.

 
Mamy nadzieję, że spotkanie w znacznym stopniu przyczyniło się do podniesienia świadomości dzieci na temat bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i pieszym.