W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 15.10.2019

Policjanci kładą duży nacisk na edukację związaną z bezpieczeństwem najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. Tym razem mundurowi odwiedzili dzieci z Przedszkola „Kraina Radości” w Słubicach. Celem spotkań było wykształcenie u maluchów bezpiecznych postaw.

Policjanci przez cały rok prowadzą wzmożone działania na rzecz bezpieczeństwa dzieci. Każdego dnia spotykają się zarówno z młodzieżą w szkołach jak i z tymi najmłodszymi w przedszkolach, wpajając im podstawowe zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Policjanci tym razem odwiedzili przedszkolaków z Przedszkola „Kraina Radości” w Słubicach. Podczas spotkań mundurowi przypomnieli milusińskim, w jaki sposób należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, oraz jak prawidłowo zachowywać się na drodze. Policjanci udzielali wielu rad jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać w domu oraz na podwórku. Zwrócili również uwagę na konieczność zapamiętania numerów alarmowych i zwrócili również szczególną uwagę na to jak ważne jest noszenie odblasków dla poprawy widoczności pieszego.

Policjantom towarzyszyła maskotka lubuskich policjantów, sympatyczny tygrysek LUPO.