Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy po służbie odzyskał skradziony towar i zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 11.09.2019

Dzięki szybkiej reakcji mł.asp. Adriana Kasik – dzielnicowego gminy Rzepin – 26-letni mężczyzna odpowie przed sądem za kradzież, a skradziony towar wrócił na sklepowe półki. Podejrzany wpadł w ręce policjanta, który w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy. W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna dodatkowo był poszukiwany listem gończym. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek  (9 września) dzielnicowy mł. asp. Adrian Kasik udowodnił , że policjantem jest się cały czas.  Policjant będący w czasie wolnym od  służby będąc na zakupach w jednym ze sklepów w Rzepinie zauważył mężczyznę, który usiłował wyjść ze sklepu nie płacąc za towar, który miał w torbie. Reakcja dzielnicowego była natychmiastowa.  Dzielnicowy niezwłocznie złapał mężczyznę, przestawił się o oznajmił, że jest policjantem. W wyniku podjętych czynności, policjant sprawdził zawartość torby 26–latka. Znajdowało się w niej  8 butelek whisky pochodzących z kradzieży.  Dodatkowo okazało się , że mężczyzna był osobą poszukiwaną listem gończym. Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego alkohol wart  ponad 900 zł wrócił na sklepowe półki.

Mężczyzna  został przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie wykonane zostały z nim dalsze czynności. 26–latek  mieszkaniec naszego powiatu usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz zajmie się nim sąd. Przypomnijmy przestępstwo kradzieży jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

  Źródło: mł.asp. Ewa Murmyło

Komenda Powiatowa Policji w Słubicach