Kontrolujemy miejsca wypoczynku - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrolujemy miejsca wypoczynku

Data publikacji 17.07.2019

Policjanci ze słubickiej komendy od początku wakacji odwiedzają miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Kontrole policyjne potrwają aż do zakończenia sezonu letniego.

Policjanci aktywnie dbają o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, patrolując kąpieliska i wody oraz kontrolując miejsca wypoczynku.

Kontrole miejsc wypoczynku najmłodszych, funkcjonariusze prowadzą wspólnie z przedstawicielami Sanepidu, Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

Podczas spotkań w trakcie kontroli letniego wypoczynku policjanci rozmawiają z  uczestnikami o bezpiecznym spędzaniu wakacji oraz przekazują dzieciom i młodzieży najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz informują jak uniknąć czyhających zagrożeń. Uczestnikom udzielane są wskazówki w jaki sposób powiadomić służby o zaistniałym zdarzeniu. Ponadto spotkania dotyczą sprawdzenia wiedzy młodych osób na  temat odpowiednich zachowań w sytuacji pogorszenia się warunków pogodowych, np. burz czy nadchodzącej nawałnicy.

W czasie wakacyjnych kontroli oraz wspólnych patroli z podmiotami pozapolicyjnymi policjanci sprawdzają pola namiotowe, plaże oraz kąpieliska. Szczególną uwagę zwracają na bezpieczeństwo osób, które korzystają ze sprzętu wodnego, biwakują i rozpalają ogniska w miejscach niedozwolonych oraz pod wpływem alkoholu korzystają z kąpieli. Szczególną uwagę policjanci zwracają czy miejsca, w których wypoczywają dzieci są odpowiednio zabezpieczone.

Od czerwca trwają również kontrole stanu technicznego autokarów, którymi dzieci i młodzież wyjeżdża na wycieczki.

Kontrole policyjne potrwają aż do zakończenia sezonu letniego. W tym okresie patrole wielokrotnie odwiedzać będą miejsca wypoczynku i akweny wodne w całym powiecie słubickim.

Działania Policji podczas wakacji wpisują się w ogólnopolską akcję informacyjno- edukacyjną pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz zadania w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019” oraz „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” kampania o charakterze edukacyjno - profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.