„ROWEROWE WAKACJE 2019” - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ROWEROWE WAKACJE 2019”

Data publikacji 26.06.2019

Cybinka po raz dziewiąty promuje aktywność, ruch i zdrowie podczas letniego wypoczynku. Policjanci z Posterunku Policji w Cybince po raz kolejny, wspólnie z Cybińskim Stowarzyszeniem Rozwoju PRO – EKO realizują działania w ramach „Bezpiecznych Wakacji”.

Policjanci już po raz dziewiąty, wspólnie z Cybińskim Stowarzyszeniem Rozwoju PRO – EKO realizują działania w ramach „BEZPIECZNYCH WAKACJI”. Do udziału w działaniach zaproszono dzieci i młodzież w wieku 7 – 17 lat. Młodzi rowerzyści wspierani są przez swoich wychowawców z uprawnieniami pedagogicznymi oraz rodziców jako wolontariuszy. Partnerami projektów są: Burmistrz Cybinki, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Cybince, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Cybince i Nadleśnictwo Cybinka.

Cele prowadzonych działań to poznanie terenów Gminy Cybinka i powiatu słubickiego; popularyzowanie wiedzy z zakresu ekologii, ochrony środowiska, przyrody, historii, kultury, tradycji i obyczajów; propagowanie jazdy na rowerze jako formy aktywnego wypoczynku; utrwalanie zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze; popularyzacja ekologicznego i zdrowego stylu życia; popularyzacja spływów kajakowych dla dzieci i młodzieży pod opieką dorosłych; rozwijanie umiejętności organizacji i współpracy w grupie; budowanie tożsamości i wspólnoty narodowej;  zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków; rozwijanie wolontariatu, a także aktywizacja rodziców.

Policjanci z Posterunku Policji w Cybince spotkali się z uczestnikami letniego wypoczynku. Podczas otwarcia „Rowerowych Wakacji 2019” przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze, zgodnego z zasadami ruchu drogowego. Zwrócono uwagę na używanie kasków ochronnych, odblasków, a także przypomniano o niezbędnym wyposażeniu roweru.

Dzielnicowi mając na uwadze trwającą kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomnieli również uczestnikom o  zasadach bezpieczeństwa nad wodą. Głównym celem kampanii MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem.

Mundurowi z Cybinki otrzymali podziękowania od przedstawicieli Stowarzyszenia  Rozwoju PRO – EKO  oraz opiekunów i uczestników „Rowerowych Wakacji” za dotychczasową współpracę i okazaną życzliwość. Podziękowanie jest odzwierciedleniem tego, że działania naszych policjantów są ukierunkowane na pomoc i wsparcie na rzecz poprawy bezpieczeństwa podczas rowerowych wycieczek po drogach gminy Cybinka.