Pędził z prędkością 148 km/h w terenie zabudowanym - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził z prędkością 148 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 06.05.2019

Kolejny kierowca zatrzymany przez policjantów słubickiej drogówki stracił prawo jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca pędził swoim samochodem z prędkością 148 km/h tam, gdzie było ograniczenie do 50 km/h.

W sobotę(4 maja) patrol słubickiej drogówki dokonywał pomiaru prędkości na drodze wojewódzkiej nr 134, w okolicy Radachowa. Kilka minut po godzinie 5 policjanci zauważyli samochód marki Volkswagen, poruszający się z bardzo dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca volkswagena na ograniczeniu prędkości do 50 km/h miał 148 km/h. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Kierowcą okazał się 33-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. W związku z obowiązującymi przepisami mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące. Mężczyzna oprócz zatrzymanych uprawnień do kierowania, został ukarany mandatem oraz punktami karnymi.

Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

W 2018 roku policjanci zatrzymali  na  terenie  powiatu słubickiego ponad 40 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Jak wynika z policyjnych statystyk główną przyczyną wypadków drogowych jest nadmierna prędkość.