Odpowie za kradzież z włamaniem - Aktualności - KPP Słubice

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież z włamaniem

Data publikacji 25.11.2016

Słubiccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z domków jednorodzinnych w Górzycy. Straty, jakie spowodował 55-latek wyniosły blisko 10 tysięcy złotych. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy, z soboty na niedzielę (20/21 listopada br.) w Górzycy. Jak ustalili policjanci, sprawca przy pomocy łomu podważył rolety antywłamaniowe i wszedł do wnętrza domku jednorodzinnego. Łupem włamywacza padł sprzęt elektroniczny oraz elektronarzędzia. Łączna wartość skradzionego mienia oraz szkód wyrządzonych przez włamywacza to blisko 10 tysięcy złotych. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Tylko dzięki wnikliwej i skrupulatnej pracy operacyjnej oraz na podstawie zebranych informacji, policjanci ustalili, kto stoi za kradzieżą. Podejrzewany mężczyzna wpadł w ręce słubickich kryminalnych we wtorek(22 listopada). Okazał się nim mieszkaniec powiatu słubickiego, w wieku 55 lat.

Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Kodeks Karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.